Aktar Diyarı Keçi Boynuzu Tozu Dökme 1 Kg

Aktar Diyarı Keçi Boynuzu Tozu Dökme 1 Kg (KEÇİ BOYNUZU)

Fiyat : ₺67,24  + KDV
İndirimli : ₺27,99  + KDV
KDV Dahil : ₺33,03
₺33,03 'den başlayan taksitlerle

Genel Özellikler

Keçiboynuzu, özellikle Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen sıra dışı enerji dolu bir bitkidir. Taze tüketildiğinde çok tatlı bir tadı vardır. Keçiboynuzunun içerisinde şeker tadı veren bir sıvı vardır. Görüntüsünden dolayı  keçiboynuzu adı verilmiştir ve Kıbrıs’ta çok iyi yetişmektedir. Yetiştiği ağaçların uzunluğu 4-6 metreye kadar çıkar. Keçiboynuzu, kurutularak da tüketilebilir.

Keçiboynuzu, karbonhidrat, yağlar ve sodyum açısından zengindir. Aynı zamanda A ve C vitamini açısından da zengin sayılır. Selenyum, potasyum, magnezyum başta olmak üzere birçok mineral ve element içerir. İçerdiği element ve vitaminler yardımıyla sağlığa katkı sağlar.

 

Kullanım Şekli 

Kakao ve çikolata tozlarının kullanıldığı hemen hemen her şeyde kullanılmaktadır. Fakat kakao ve çikolata tozunun miktarı ile eşit şekilde kullanılmaktadır. Aksi halde şeker oranı yüksek olmaktadır. Bunun yanı sıra hamur işlerinde kullanılır, pastalarda, baklavalarda kullanılır. Ayrıca içeceklerin içerisinde tatlandırıcı şeker gibi de kullanılabilir. Keçi boynuzu tozu vanilya, kahve ve meyve aromalarına katılarak ta içecek hazırlayarak tüketilebilir. 

 

Ürün Özelliği

Keçi Boynuzu Tozu Dökme 1 kg

PAYLAŞ